cs:konzole

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cs:konzole [26.07.2017 15:10]
stibor@cesnet.cz
cs:konzole [12.06.2020 13:09] (aktuální)
Tomas Stibor
Řádek 6: Řádek 6:
 Ovládací konzolu vCenter naleznete na adrese **https://​vmcenter.mgmt.cesnet.cz** tato adresa je dostupná pouze z IPv6 sítě a přístup je dále omezen na [[https://​wiki.cesnet.cz/​doku.php?​id=1222:​virtualizace:​zapojeni#​management_ipv6-only_sit_cesnet-6mgmt| vyjmenované IP sítě CESNET]]. V případě, že síť nespadá mezi povolené, můžete využít [[https://​wiki.cesnet.cz/​doku.php?​id=interni_sluzby:​openvpn|OpenVPN]]. Ovládací konzolu vCenter naleznete na adrese **https://​vmcenter.mgmt.cesnet.cz** tato adresa je dostupná pouze z IPv6 sítě a přístup je dále omezen na [[https://​wiki.cesnet.cz/​doku.php?​id=1222:​virtualizace:​zapojeni#​management_ipv6-only_sit_cesnet-6mgmt| vyjmenované IP sítě CESNET]]. V případě, že síť nespadá mezi povolené, můžete využít [[https://​wiki.cesnet.cz/​doku.php?​id=interni_sluzby:​openvpn|OpenVPN]].
  
-Na výchozí stránce si můžete vybrat ze dvou verzí klientů. První je napsaná ve Flash a podporuje veškeré funkce a nastavení. Druhá je novější verze vytvořena v HTML5, kde zatím nejsou implementovány všechny funkce. Pro běžnou správu virtuálního serveru je verze v HTML5 postačující ​základní kroky nyní popíši.+Na výchozí stránce si můžete vybrat ze dvou verzí klientů. První je nové rozhraní v HTML5. Druhá ​označená jako Deprecated ​je původní verzí vyžadující Flash. V nové HTML5 verzi je již implementována veškerá funkcionalita ​není tedy důvod se ji vyhýbat
  
-Přejděte na adresu **https://​vmcenter.mgmt.cesnet.cz** a pro HTML5 verzi zvolte odkaz "//vSphere Client ​(HTML5) ​- partial functionality//" lze použít i [[https://​vmcenter.mgmt.cesnet.cz/​ui/​ | přímý odkaz]].+Přejděte na adresu **https://​vmcenter.mgmt.cesnet.cz** a pro HTML5 verzi zvolte odkaz "//LAUNCH VSPHERE CLIENT ​(HTML5)//"​ lze použít i [[https://​vmcenter.mgmt.cesnet.cz/​ui/​ | přímý odkaz]].
  
 {{ :​cs:​vcenter_web.png?​direct&​600 | vCenter web}} {{ :​cs:​vcenter_web.png?​direct&​600 | vCenter web}}
Poslední úprava: 12.06.2020 13:09